Wczoraj na tyskim Stadionie Zimowym Team Polonia zmierzyła się z Team Canada. Spotkanie towarzyskie wygrał zespół gospodarzy 7:2, w którego barwach zagrali m.in. Mariusz Czerkawski, Andrzej Gretka i Dariusz Garbocz.

Polski zespół praktycznie nic nie wiedział o swoich rywalach, dlatego też nie wiadomo czego można było się spodziewać po rywalach. Gospodarze jednak podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani, dzięki czemu po pierwszej tercji prowadzili 2:0. W drugiej części gry lepiej radzili sobie Kanadyjczycy, którzy przewyższali Polaków w szybkości i dokładności. Polacy stracili dwa gole, ale na drugą przerwę schodzili prowadząc 3:2.

Trzecia tercja przypominała drugą, bowiem to goście ponownie przeważali. Jednak do bramki trafiali Biało-Czerwoni, którzy ostatecznie ograli rywali 7:2. Niekwestionowanym liderem Team Poland był Mariusz Czerkawski, który zdobył trzy gole. Po jednym dorzucili Kuczera, Gretka, Wieloch i Wawrzynkowski. Dla gości strzelali natomiast Yarski i McDonald.

Ze spotkanie zadowolony był kapitan zespołu Maciej Rymski. – Wynik jest dla nas bardzo dobry, więc zarówno z rezultatu i gry mogę być zadowolony. Większość z nas grała już ze sobą, dzięki czemu byliśmy zgrani. Pierwsza piątka, grała ze sobą w reprezentacji, druga występuję w GKS Tychy Oldboys, jedynie trzecia była mieszaniną amatorów, jednak wszyscy grają w Tychach, więc też się znają – mówił.