Druga kolejka Tyskiej Ligi Szóstek przyniosła jedną, dużego kalibru niespodziankę. Hiacynt Tychy przygrywając z Dusicielami poniósł pierwszą porażkę.

Sezon Tyskiej Ligi Szóstek ledwo się rozpoczął, a obrońca tytułu już stracił punkty. Szlagierowy pojedynek między FC Under Forest a Luz Blues Team przyniósł mnóstwo emocji, ale nie zwycięzcę bo zakończył się remisem 3:3.

Nim jednak doszło do tych pojedynków na boisku przy ul. Wejchertów rozegrano inne pojedynki. Na początek drugiej serii gier Budowlani mierzyli się z Eskadrą Paprocan. Było to spotkanie pełne walki, ale i goli, bo doświadczony zespół Budowlanych wygrał ostatecznie 5:4. W kolejnych spotkaniach nie było wyrównanej walki. Najpierw WKS Orzeł rozbił 7:1 FC Karolinę, następnie 4:0 Las Palmas wygrało z Retail Robotics, a sobotnią serię gier zakończyło starcie Amsterdam Duet Team z Tyskimi Dziadami. Górą byli ci pierwsi wygrywając 7:2.

Niedzielne mecze były bardzo emocjonujące, a zapowiedzią ciekawych serii gier był już pierwszy mecz. Lazio Vadowitz mierzył się z Centrum, które mimo zdecydowanej przewagi liczebnej nie potrafiło przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie grające bez rezerwowych Lazio wygrało 4:2. FC Jadzia i Olimpia również stworzyły ciekawe widowisko, które zakończyło się remisem 3:3. W trzecim niedzielnym meczu Oszołomy po kapitalnej grze rozbiły Tyskich Wirtuozów 5:1.

Na zakończenie niedzielnych gier przyszły dwa szlagiery. Najpierw Hiacynt Tychy mierzył się z Dusicielami, którzy sprawili nie lada niespodziankę. Już po kilku minutach mistrz przegrywał 0:2, a na przerwę Dusiciele zeszli prowadząc 3:1. Po zmianie stron mistrz próbował odrabiać straty, ale rywal wyprowadzał zabójcze kontry, by ostatecznie w pełni zasłużenie wygrać 6:4. Hitem kolejki było starcie FC Under Forest z Luz Blues Team. Do przerwy mimo wielu okazji strzeleckich padła tylko jedna bramka, którą zdobyła ekipa z Podlesia. W drugiej części dochodziło do kilku zwrotów akcji, ale zespoły zgodnie zdobyły po trzy gole i podzieliły się punktami.

W najbliższy weekend rozegrana zostanie trzecia seria gier. Przypomnijmy, że organizatorem Tyskiej Ligi Szóstek jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu, a portal TyskiFlesz.pl jest głównym patronem medialnym rozgrywek.