Aksam Unia Oświęcim zakończyła zwycięski serial GKS Tychy, który trwał 12 spotkań. Oświęcimianie wygrali w Tychach 4:2.

Faworytem spotkania z pewnością byli rozpędzeni tyszanie, którzy wygrali 12 ostatnich spotkań. Jednak tego dnia nic nie szło po myśli podopiecznych Jiriego Sejby. Unia potrzebowała zaledwie czterech minut, żeby dwukrotnie pokonać Stefana Zigardego. Prowadzenie zmusiło zawodników GKS do ataków, ale schowana za podwójną gardą Unia wytrzymała natarcie gospodarzy.

Rysunek2

Druga tercja rozpoczęła się od gola Pavla Mojzisa, którego jednak sędziowie nie uznali. Gospodarze mieli okazję zmniejszyć straty grając w przewadze, jednak to rywale trafili do bramki. Tyszanie jednak trafili w końcu do bramki, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko. Tuż przed końcem drugiej części gry Unia jednak strzeliła czwartego gola.

Zawodnicy GKS Tychy w ostatniej części gry zdołali zdobyć gola, który jednak tylko zmniejszył rozmiary porażki. Bramkarza Unii pokonał kapitan GKS – Michał Woźnica.

GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
0:1 Kamil Kalinowski – Damian Piotrowicz – Bartosz Ciura (02:06)
0:2 Ladislav Gabric – Roman Tvrdon (03:50)
0:3 Damian Piotrowicz (23:49) 4/5
1:3 Jarosław Rzeszutko – Kacper Guzik – Miroslav Durak (29:36)
1:4 Roman Tvrdon – Peter Barinka – Ivan Dornic (39:59) 5/4
2:4 Michał Woźnica – Ladislav Havlik – Łukasz Sokół (56:45) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Artur Gwiżdż, Miroslav Durak; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński.