Drugi zespół GKS Tychy wygrał kolejny mecz ligowy. Tyszanie choć przegrywali do przerwy to rozbili Jedność 32 Przyszowice 5:1.

Tomasz Wolak miał do dyspozycji zawodników pierwszego zespołu. Wśród nich był Dawid Błanik i Michał Glanowski, którzy odegrali pierwszoplanowe role w meczu przeciwko Jedności.

W pierwszej części tyszanie byli zespołem lepszym, ale bardzo nieskutecznym. Okazje bowiem były, ale brakowało skutecznego wykończenia. Najlepszą szansę zmarnował Damian Nieśmiałowski, który po podaniu Mariusza Bojarskiego tylko trafił w bramkarza. Na domiar złego chwilę przed przerwą goście znaleźli sposób na pokonanie Łukasza Krzczuka i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

ROW 1946 Rybnik - GKS Tychy

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, bowiem nadal przeważał zespół Wolaka. Tym razem jednak tyszanie byli skuteczniejsi, dzięki czemu odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Do wyrównania doprowadził w 55. min. Tomasz Pryszcz, który musnął głową piłkę dośrodkowaną w kierunku bramki przez Damiana Niesmiałowskiego. Zmyliło to bramkarza i otworzyło worek z bramkami. Tyszanie rozkręcili się i w ciągu dziewięciu min. zdobyli kolejne cztery bramki całkowicie nokautując rywala.

W 61. min. Błanik uruchomił Michała Łęszczaka, którego uderzenie próbował zablokować rywal, ale tak niefortunnie, że ulokował piłkę w swojej bramce. Cztery min. później ponownie celną główką popisał się Pryszcz, tym razem wykorzystując dośrodkowanie z rogu Błanika. W 67. min. błysnął Nieśmiałowski, który piłkę skierował do bramki Jedności bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego, a wynik ustanowił w 70. min. aktywny Błanik trafiając zza pola karnego.

Tyszanie po przerwie rozegrali kapitalny mecz, a na szczególne brawa zasługuje młodzież, która gra bez kompleksów i pokazuje spory potencjał. Dobry mecz rozegrał też Michał Glanowski, który rządził w środku pola.

GKS II Tychy – Jedność 32 Przyszowice 5:1 (0:1). Bramki: Pryszcz 2 (55., 65.), Szaruga (61. – sam.), Nieśmiałowski (67.), Błanik (70.).
GKS II: Krzczuk – Łęszczak, Banaś, Kiwior, Marcin Grzybek – Błanik, Glanowski, Biskup (80. Majewski), Duda (46. Pryszcz), Nieśmiałowski (75. Jędryka) – Bojarski (70. Pawełczyk).