Hokeiści GKS Tychy kontynuują swoją zwycięską serię. Tyszanie pokonali we wtorkowy wieczór HC GKS Katowice 9:1.

Faworytem spotkania byli oczywiście tyszanie, którzy w ostatnim meczu z Comarch Cracovią zaprezentowali zwyżkę formy. Zajmujący ostatnie miejsce katowiczanie natomiast nie byli w stanie stawić oporu gospodarzom.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczęli tyszanie. Po niespełna 120 sek. gry Adrian Parzyszek wyprowadził tyszan na prowadzenie. Nie minęło kolejnych pięć min. a na tablicy było już 2:0. Tym razem sposób na katowickiego bramkarza i obronę znalazł Josef Vitek. Wynik pierwszej tercji ustalił Jurij Kuzin, wykorzystując grę GKS Tychy w przewadze.

DSC_9976

Drugą tercję gospodarze rozpoczęli spokojnie. Dopiero po ośmiu min. gry Nicolas Besch zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu. W 35. min. gry Vitek drugi raz wpisał się na listę strzelców, a niespełna dwie min. później tyszanie drugi raz wykorzystali grę w przewadze. Tym razem gola zdobył Pavel Mojzis.

Oba zespoły zaczęły grać ostrzej w trzeciej tercji, a to skutkowało grą obu ekip w osłabieniu. Kiedy było luźniej na lodzie gola zdobył Adam Bagiński. Ósmy gol był autorstwa Kacpra Guzika, na którego trafienie odpowiedział Lukas Pijak. Katowiczanin w 55. min. pokonał bezbłędnego Krzysztofa Burdę. Wynik 12 sek. po tym trafieniu ustalił Bagiński.

GKS Tychy – HC GKS Katowice 9:1 (3:0, 3:0, 3:1).
1:0 Adrian Parzyszek – Pavel Mojzis – Jurii Kuzin (01:53)
2:0 Josef Vitek – Nicolas Besch – Michał Woźnica (06:21)
3:0 Jurii Kuzin – Adrian Parzyszek – Nicolas Besch (19:10) 5/4
4:0 Nicolas Besch – Jakub Wanacki – Kacper Guzik (27:09)
5:0 Josef Vitek – Adam Bagiński – Michał Woźnica (34:40)
6:0 Pavel Mojzis – Nicolas Besch – Radosław Galant (36:28) 5/4
7:0 Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha – Michał Woźnica (43:26) 4/4
8:0 Kacper Guzik – Jurii Kuzin – Nicolas Besch (49:04)